Polityka to dla mnie służba drugiemu człowiekowi. Pomimo wielu obowiązków zawsze staram się znaleść czas na bezpośrednią rozmowę. Umów się na spotkanie już dziś.

O MNIE

Mam żonę Izę oraz trójkę dzieci - dwie córki: Ewę i Olę i syna Wojtka.

Z wykształcenia jestem pedagogiem z 20-letnim stażem pracy jako nauczyciel i dyrektor szkoły. Od 1998 roku aktywnie zaangażowałem się w działalność samorządową. Byłem pierwszym Starostą Białogardzkim oraz pierwszym Burmistrzem Białogardu wybranym w bezpośrednich wyborach.

Jako starosta oddałem do użytku Centrum Rehabilitacji w Białogardzie, Liceum Profilowane w Karlinie. W czasie tej kadencji wyremotowaliśmy podlegające nam szkoły, szpital i drogi. Angażując wiele osób i środowisk stworzyliśmy Powiat przyjazny osobom niepełnosprawnym. Jako Starosta odniosłem także wiele sukcesów na polu rozwoju przedsiębiorczości.

Piastując urząd burmistrza Białogardu pozyskałem środki zewnętrzne w wysokości kilkudziesięciu milionów złotych na modernizację sieci wodociągowej i kanalizacyjnej oraz budowę stacji uzdatniania wody, Rewitalizację Starówki, budowę mieszkań i obiektów sportowych. Stworzyłem bazę dla rozwoju Białogardu. Za mojej kadencji rozpoczął działalność Inkubator Technologiczny. Za wielki sukces uznaję również budowę Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie.

W wyborach parlamentarnych w 2007 startowałem do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu koszalińskim, uzyskując 4161 głosów. Mandat Posła na Sejm VI kadencji objąłem 24 czerwca 2009 po śmierci Posła Mariana Golińskiego.

Wyborcy zaufali mi poraz kolejny w 2011 roku. Ponownie zostałem Posłem na Sejm RP, a 4840 zdobytych głosów zobowiązuje mnie do jak najlepszej pracy dla naszego regionu i jego mieszkańców.

Moje hobby to wędkowanie i sport.


powrót do Strony Głównej

Biuro Poselskie Stefana Strzałkowskiego
ul. Grunwaldzka 15, 78-200 Białogard
tel. 795 111 323, e-mail: posel@stefanstrzalkowski.pl